nike superfly play fire and ice blue,Blue Tint CR7 Chapter 5,Cheap Jordans Sale,Cheap Air Jordan Sale,XPsoccer.com,Calcioxp.com,adidascrazy.com,crazyadidas.com

Згадати і вшанувати | Київський Палац дітей та юнацтва

Згадати і вшанувати

Друк

В День пам'яті і примирення та на відзначення 73-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні біля ДОТу № 179 під Києвом відтворили події 5 серпня 1941 року А напередодні юні журналісти та майбутні психологи Київського Палацу дітей та юнацтва взяли участь у облаштуванні й підготовці ДОТу до реконструкції. Молодь разом з викладачами також відвідала й облагородила могилу невідомого льотчика, який загинув над Боярським лісом на початку вересня 1941 року. 

На південній околиці Києва, в селищі Віта-Поштова біля ДОТу №179 відбулася військово-історична реконструкція запеклого бою солдатами-захисниками Києва та військами Вермахту під героїчної оборони столиці України в 1941 році.

В заході взяли участь бійці Спеціального пошукового об’єднання «Вертикаль», Військово-історичного клубу «172 піхотний полк» та Міжнародної Асоціації дослідників фортифікації «Цитадель». 

«Я хочу, щоб у нас у всіх було ставлення до того, що ми зараз побачимо, не як до якогось костюмованого заходу. Подивіться сюди. Тут стоїть чотири малих труни. В них людські останки. Останки бійців, які воювали і захищали Київ в 1941 році. І загинули на цій землі». За словами Павла Нетьосова, останки бійців знайшли місцеві пошуковці під керівництвом Вадима Січкаренка. Останки трьох бійців знайшли тут, поблизу, на території селища Віта Поштова, четвертого - неподалік села Дзвонкове Васильківського району . Їхні особи не встановлені. Вони загинули, захищаючи Київ від ворога. Завтра їх поховають в братській могилі на сільському цвинтарі. Цей ДОТ брав участь у боях, і не просто брав участь, а тримав оборону 73 дні. Нам вдалося за багатьма документами й відеоматеріалами, роздобутими в німецьких архівах, відтворити бій 5 серпня 1941 року», — додав Павло Нетьосов. 

ДОТ 179 батальйонного району N6 в Віті-Поштовій відомий також як Мінна група № 179 Київського укріпрайону (КиУР). Він розташований на невеликому пагорбі над річкою Сіверка. Ще за часів Київської Русі тримав тут оборону прикордонний форт-пост стародавнього урочища Звенигород, захищаючи рубежі Києва від монголо-татарських орд. А через 1 000 років захисники вбудованої в цей пагорб бетонної цитаделі 73 дні стримували німецько-фашистських загарбників. Довготривала вогнева точка побудована в 1930 р за індивідуальним проектом. Бойовий каземат на 3 кулеметних амбразури був вписаний в пагорб. ДОТ має 3 входи в розгалужену мережу підземних галерей протяжністю 227 м, глибиною залягання 7 м. 

…Те літо 1941-го було таким же спекотним. Німецькі війська 6-ї армії Вермахта під командуванням генерала Паулюса підійшли до північно-західної околиці Києва. Розгорнулися жорстокі бої – їм на заваді стали ДОТи Київського укріпрайону, гарнізон одного з яких тут, біля Віти-Поштової, складався з 25 бійців 28-го окремого кулеметного батальйону під командуванням капітана Івана Кипаренка. 

ДОТ № 179 мужньо стояв на смерть, тримаючи оборону Києва до останнього бійця проти 2 штурмових груп 3-ої моторизованої роти 171-го саперного батальйону під командуванням лейтенанта Куні та фельдфебеля Есковіц, 2-ої та 3-ої роти 191-го піхотного полку. 

Понад 70 років героїчна фортеця була законсервована. Завдяки цьому тут збереглися воістину унікальні елементи внутрішнього обладнання: протиштурмові грати, броньована заслінка з оглядовими щілинами, броньовані двері... Всі ці роки ДОТ продовжував тримати оборону від людського бездушшя, цинізму, зберігаючи пам`ять про героїчних своїх захисників... 
…Бійці польового підрозділу Червоної Армії займають оборонні позиції. У лісовій смузі з’являється передовий загін німців. Зав’язується бій. 

Німці через гучномовець пропонують бійцям РККА здатися в полон, але у відповідь - довга кулеметна черга з «Дегтярьова». Перша атака ворога захлинулася. В бій вступають німецькі мінометники, починається артобстріл позицій РККА - німці атакують знову. І знов – невдача. Німці, несучи втрати, відступають. Штурмувати ДОТ починає група у складі вогнеметників. Охоплений полум’ям, ДОТ огризається кулеметним вогнем. На схилі гори та біля її підніжжя зав'язується фінальна сутичка. 
Хвилина мовчання. Учасники реконструкції, знявши головні убори, схиляють голови. Ліцеїсти Боярського навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею ім. Івана Богуна разом із начальником, учасником АТО полковником Петром Потєхіним, покладають квіти до пам’ятного знаку захисникам ДОТу .

Сьогодні ДОТ розчищений зусиллями волонтерів. Після реконструкції всі бажаючі мали можливість пройтися його галереями.
Для довідки: Тут люди до сих пір регулярно знаходять останки солдат, які загинули під час оборони Києва. І не дивно, адже на цій ділянці фронту, на окремо взятому відрізку Київського укріпрайону в липні-серпні 1941 року велися кровопролитні бої. Ось скупі рядки військової хроніки:

«… Вранці, о 6:00, 4 серпня 41-го після годинної артпідготовки , із застосуванням важкої артилерії аж до надвеликих калібрів , почався штурм КиУР . Так поблизу ДОТу № 179 до останньої можливості стримувала німецьку атаку 210 гаубична батарея молодшого лейтенанта А.М.Федорака . Але удар німецької 71 піхотної дивізії був дуже сильним. Для боротьби з ДОТами 71 - а задіяла важку артилерію, 1 дивізіон і 1 додаткову батарею реактивних мінометів, самохідні установки залпового вогню з запальними реактивними снарядами, штурмові групи, озброєні вогнеметами, вибухівкою і гранатами. Під сильним вогнем піхота польового заповнення КиУР відступала, кидаючи напризволяще гарнізони ДОТів і ДЗОТів . Таким чином німецькі штурмові групи, використовуючи мертві простори, безкарно підбиралися до ДОТів і закидали їх гранатами та димовими шашками. Наші частини почали відходити. Місцями виникла паніка. Але радянське командування вжило енергійних заходів до відновлення становища: пошарпані роти і батальйони приводилися в порядок, вводилися резерви, організовувалися контратаки, з другої половини дня посилилися дії радянської авіації в районі с. Віта-Поштова. Незважаючи на це, ворог, відбивши всі радянські контратаки, прорвав першу смугу оборони і просунувся на кілька кілометрів. За підсумками дня 4 серпня 1941 71-а пд заявляє про руйнування 33 дотів і дзотів, одного танка, і про захоплення 750 полонених. Власні втрати дивізії склали всього (!) 5 чоловік убитими і 55 пораненими. 

Хроніка 71-ї пд так описує знищення ДОТів КиУР в цей день:

«Штурмова група фельдфебеля Йесковіца , яка була підпорядкована 2- й роті 191 пп, близько 8:00 знищила бункер поблизу с. Віта-Поштова, який був озброєний 1-ю гарматою та 2-ма кулеметами. Після того як у амбразури кинули в'язку гранат, 2 заряди вибухівки і 4 ручних гранати, з бункера вийшли семеро бійців. Але з дверей бункера продовжували кидати гранати. Після того, як бункер кілька разів закидали зарядами вибухівки та димовими шашками, з нього вийшло ще 3 солдат. Після того, як в отворі виходу знову зявилися стрілки з гвинтівками в руках, в одну з амбразур всунули 2 заряди вибухівки на жердинах. Це призвело до успіху: ще 11 солдат вийшло з бункера. Полонені повідомили, що в бункері залишилися лежати вбитими 2 офіцери і 1 комісар».

На вечір 6 серпня 1941-го загальні втрати захисників КиУР на південній ділянці (с. Віта-Поштова-Юрівка-Тарасівка-Гатне-Чабани) складали понад 3300 осіб. Резервів майже не лишалося.

Жорстокі бої в цьому районі тривали до 10 вересня. В ніч на 18.9.41 Ставка дозволяє 37-ій армії залишити Київ. І це – лише окремі сторінки оборони Києва.

Аліна Микитчик, Наталя Плохотнюк.

Comments:

kmda baner2

 

kmda baner2 (1)

 

monu