Cheap Jordans Sale,Cheap Air Jordan Sale,XPsoccer.com,Calcioxp.com,adidascrazy.com,crazyadidas.com

До 75-ти річчя шахово-шашкового клубу Палацу | Київський Палац дітей та юнацтва

До 75-ти річчя шахово-шашкового клубу Палацу

Друк
У квітні 2011-го виповнилось 75 років шахово-шашковому клубу ДЮСШ Київського Палацу дітей та юнацтва. Наш клуб — найстаріший дитячий шахово-шашковий клуб на всій території колишнього СРСР.

У 1934 році в Київському Палаці піонерів було організовано шахово-шашковий гурток. Він не мав постійного приміщення, заняття в молодому колективі носили епізодичний характер. Гурток працював неефективно і скоро опинився перед загрозою припинення свого існування. Але, несподівано для керівників, юні шахісти і шашисти виявили небувалий інтерес до гри. Збільшилася чисельність учнів гуртка, з’явилася необхідність нових форм роботи. І ось у квітні 1936 року на базі гуртка був організований перший у Радянському Союзі дитячий шахово-шашковий клуб. До дня заснування клуб нараховував близько 60 членів. Першим керівником і тренером клубу став Натов С.Я.
Не відразу все було гаразд. Теоретичні і практичні заняття зі школярами мають свою специфіку, і керівники клубу намагалися застосовувати безліч методів роботи, перш ніж знайшли вірний шлях.

Могутнім поштовхом до інтенсивного розвитку клубу став перший масовий турнір, проведений улітку 1936 року. У цьому змаганні брали участь приблизно 4000 школярів! Після цього турніру відбулися масові змагання шкіл, які пройшли з таким же ентузіазмом.
Через декілька місяців дитячий клуб досягнув і першого спортивного успіху. Кияни показали чудовий результат — вони перемогли команду школярів з Чернігова — тоді одну з найсильніших у Союзі!
Паралельно зі спортивними успіхами і кваліфікаційним зростанням йшла наполеглива робота з масового залучення школярів до занять шашками та шахами. Клуб тісно співпрацював з київськими школами, організовував у них численні шахово-шашкові гуртки.

За роки існування в його стінах виросли видатні спортсмени, які прославляли наш Палац на всіх континентах. Серед них міжнародний гросмейстер з шахів Давид Бронштейн, міжнародний майстер з шашок Марат Коган, чемпіон СРСР з шашок Юрій Мітягін, неоднаразовий чемпіон СРСР з шашок гросмейстер СРСР Михайло Рахунов, чемпіон СРСР з шахів Леонід Зайд. А ще міжнародний майстер і чемпіонка СРСР та віце-чемпіонка світу з шашок-100, переможниця міжнародного турніру Ніна Янковська; міжнародний гросмейстер, шестикратний чемпіон світу з міжнародних шашок Ісер Куперман; чемпіони СРСР серед юнаків з шашок-64 Анатолій Загуляєв та Людмила Самонова, переможець Спартакіади народів СРСР Юрій Крупа. Чемпіонами України з шашок різних років були Макс Вахутинський, Віктор Барабашов, Сергій Щербаков, Олександр Косенко, Євген Ткаченко. Серед юнаків: Анатолій Гаптаренко, Віктор Ларін, Віктор Коваленко, Олександр Колін, Оксана Буднік, Юлія Косенко.

Шахово-шашковий клуб розвивався, зростала чисельність учнів, захоплених грою в шашки й шахи. Протягом багатьох років вони показували високі результати на змаганнях різних рівнів. Так, у 1997 році Олександр Колін став бронзовим призером першості світу з шашок-64 серед юніорів. А в 2000–2001-му Вадим Лапін двічі ставав віце-чемпіоном Європи з шашок-64 та третім призером першості світу 2001 року. В 2000 році Іван Антоненко став чемпіоном Європи і світу з шашок-100. У 2002 році Катерина Котенко стала чемпіонкою Європи і віце-чемпіонкою світу серед юніорок, а в 2003 році — абсолютною чемпіонкою України і посіла 1–2 місце на першості Європи з шашок. Павло Кругляков у 2002 році посів 2-ге місце на першості Європи і 5-те місце на чемпіонаті світу з шахів серед юнаків. Команда ДЮСШ з шахів на міжнародному фестивалі «Київська весна» 1999 посіла 2-ге командне місце. А в 2004 році Микола Почвірний став переможцем турніру «Київська весна».

Юна шахістка Юлія Осьмак — вихованка тренера з шахів Бородіна Леоніда Леонідовича — переможниця багатьох міських та всеукраїнських змагань: вона посіла 5-те на першості світу в 2007 році, 2-ге місце на першості Європи в 2008-му, а в 2010-му зайняла 2-ге місце на Чемпіонаті Європи в Батумі серед юнаків та дівчат; у жовтні 2011 року Юля стала чемпіонкою світу в Греції серед дітей до 12 років.

З 1959 року старшим тренером з шахів працював заслужений тренер України Левін Наум Львович. Його учнями були майстер спорту Леонід Гофштейн — срібний призер першості СРСР, Володимир Соколов — чемпіон України і бронзовий призер юнацького чемпіонату СРСР, Вікторія Артамонова — чемпіонка України і призерка першості СРСР. Вихованець Левіна Н.Л. — Золотницький Ігор Романович — став чемпіоном України серед юнаків, працював у Палаці з 1974 року. У гуртку з шахів працюють два тренери: доктор економічних наук Рудченко Олександр Юрійович (з 1979 року) і майстер ФІДЕ Бородін Леонід Леонідович (з 2000-го).

У 1965–1998 роках старшим тренером-викладачем з шашок працював заслужений тренер України Вайсер Володимир Давидович. Він виховав цілу плеяду молодих гросмейстерів та майстрів спорту СРСР (понад 30!). З 1987 року і до сьогодні юних шашистів навчає заслужений тренер України вищої категорії Гаптаренко Анатолій Іванович.

У 1984 році в шахово-шашковому клубі було відкрито новий гурток — гра в го. Го — одна з найскладніших і глибоких стратегічних настільних ігор світу. Вона з’явилася приблизно 4000 років назад у Китаї, а наприкінці ХІХ ст. прийшла в Європу. В Україні відкрита федерація гри в го. Тренерами у відділенні працювали Плющ Юрій Миколайович (з 1985 до 2010 року), Горбунова Єлизавета Володимирівна (2003–2009), Тищенко Віктор Іванович (1994–2007).
Сьогодні у відділенні гри в го працюють тренери-викладачі Гальченко Григорій Михайлович (з 2007), Симоненко Вікторія Валеріївна (з 2009), Чечулін Сергій Георгійович (з 2010).

Хоча гурток з гри в го відкрився в клубі порівняно недавно, він має своїх і прихильників, і призерів, і навіть переможців. У 1989 році Іван Небильцов посів 2-ге місце на першості Європи серед юнаків. У 1990 році Ігор Загородній на чемпіонаті світу зайняв 9-те місце. У 1995 році Дмитро Лисюк став переможцем чемпіонату Європи. Ліза Горбунова в 1997, 1998, 1999 та 2000 роках ставала абсолютною чемпіонкою України серед жінок. Михайло Гальченко в 2003 році став бронзовим призером чемпіонату Європи. Микола Глущенко в 2000 році посів 2-ге місце на першості Європи, а в 2001 — 3-тє місце. Марія Захарченко була чемпіонкою України в 2006, 2007 та 2008 роках, виборола 1-ше місце на 51-му Європейському го-Конгресі в парі з тренером Плющем Ю.М.; на чемпіонаті Європи в 2008 році ця пара посіла 3-тє місце, а на 19-му чемпіонаті світу серед пар — 4-те місце. У 2011 році чемпіонкою України стає Вікторія Корсак, вихованка тренера з гри в го Гальченка Григорія Михайловича.

У шахово-шашковому клубі з початку цього року займається приблизно 300 учнів. Усі вони прагнуть досягти високих результатів на першостях і чемпіонатах України, Європи і світу. А тренерський колектив продовжує справу та традиції клубу, кожен викладач постійно працює над підвищенням своєї кваліфікації і намагається виховувати лише переможців змагань і турнірів.

 

Останні результати змагань

Шашки
12–20 березня 2011 року в шахово-шашковому клубі КПДЮ проходив чемпіонат України з шашок-64 серед юніорів та молодших кадетів. Вихованка тренера з шашок Гаптаренка Анатолія Івановича Оля Чечко стала бронзовою призеркою чемпіонату.

Гра в го
5–6 лютого 2011 року в шахово-шашковому клубі КПДЮ проходив парний чемпіонат Українки з гри в го, який виграла вихованка тренера Гальченка Григорія Михайловича — Вікторія Корсак зайняла 1-ше місце.

26–27 березня 2011 року в шахово-шашковому клубі КПДЮ проходив меморіал Тищенка Віктора Івановича (тренера-викладача з гри в го ДЮСШ КПДЮ) та друга ліга чемпіонату Києва, переможцем якого став Дмитро Русановський, вихованець тренера з гри в го Симоненко Вікторії Валеріївни.

 

Comments:

kmda baner2

 

kmda baner2 (1)

 

monu