Cheap Jordans Sale,Cheap Air Jordan Sale,XPsoccer.com,Calcioxp.com,adidascrazy.com,crazyadidas.com

Спортивний відділ (ДЮСШ) | Київський Палац дітей та юнацтва

До 75-ти річчя шахово-шашкового клубу Палацу

У квітні 2011-го виповнилось 75 років шахово-шашковому клубу ДЮСШ Київського Палацу дітей та юнацтва. Наш клуб — найстаріший дитячий шахово-шашковий клуб на всій території колишнього СРСР.

У 1934 році в Київському Палаці піонерів було організовано шахово-шашковий гурток. Він не мав постійного приміщення, заняття в молодому колективі носили епізодичний характер. Гурток працював неефективно і скоро опинився перед загрозою припинення свого існування. Але, несподівано для керівників, юні шахісти і шашисти виявили небувалий інтерес до гри. Збільшилася чисельність учнів гуртка, з’явилася необхідність нових форм роботи. І ось у квітні 1936 року на базі гуртка був організований перший у Радянському Союзі дитячий шахово-шашковий клуб. До дня заснування клуб нараховував близько 60 членів. Першим керівником і тренером клубу став Натов С.Я.
Не відразу все було гаразд. Теоретичні і практичні заняття зі школярами мають свою специфіку, і керівники клубу намагалися застосовувати безліч методів роботи, перш ніж знайшли вірний шлях.

Могутнім поштовхом до інтенсивного розвитку клубу став перший масовий турнір, проведений улітку 1936 року. У цьому змаганні брали участь приблизно 4000 школярів! Після цього турніру відбулися масові змагання шкіл, які пройшли з таким же ентузіазмом.
Через декілька місяців дитячий клуб досягнув і першого спортивного успіху. Кияни показали чудовий результат — вони перемогли команду школярів з Чернігова — тоді одну з найсильніших у Союзі!
Паралельно зі спортивними успіхами і кваліфікаційним зростанням йшла наполеглива робота з масового залучення школярів до занять шашками та шахами. Клуб тісно співпрацював з київськими школами, організовував у них численні шахово-шашкові гуртки.

За роки існування в його стінах виросли видатні спортсмени, які прославляли наш Палац на всіх континентах. Серед них міжнародний гросмейстер з шахів Давид Бронштейн, міжнародний майстер з шашок Марат Коган, чемпіон СРСР з шашок Юрій Мітягін, неоднаразовий чемпіон СРСР з шашок гросмейстер СРСР Михайло Рахунов, чемпіон СРСР з шахів Леонід Зайд. А ще міжнародний майстер і чемпіонка СРСР та віце-чемпіонка світу з шашок-100, переможниця міжнародного турніру Ніна Янковська; міжнародний гросмейстер, шестикратний чемпіон світу з міжнародних шашок Ісер Куперман; чемпіони СРСР серед юнаків з шашок-64 Анатолій Загуляєв та Людмила Самонова, переможець Спартакіади народів СРСР Юрій Крупа. Чемпіонами України з шашок різних років були Макс Вахутинський, Віктор Барабашов, Сергій Щербаков, Олександр Косенко, Євген Ткаченко. Серед юнаків: Анатолій Гаптаренко, Віктор Ларін, Віктор Коваленко, Олександр Колін, Оксана Буднік, Юлія Косенко.

Шахово-шашковий клуб розвивався, зростала чисельність учнів, захоплених грою в шашки й шахи. Протягом багатьох років вони показували високі результати на змаганнях різних рівнів. Так, у 1997 році Олександр Колін став бронзовим призером першості світу з шашок-64 серед юніорів. А в 2000–2001-му Вадим Лапін двічі ставав віце-чемпіоном Європи з шашок-64 та третім призером першості світу 2001 року. В 2000 році Іван Антоненко став чемпіоном Європи і світу з шашок-100. У 2002 році Катерина Котенко стала чемпіонкою Європи і віце-чемпіонкою світу серед юніорок, а в 2003 році — абсолютною чемпіонкою України і посіла 1–2 місце на першості Європи з шашок. Павло Кругляков у 2002 році посів 2-ге місце на першості Європи і 5-те місце на чемпіонаті світу з шахів серед юнаків. Команда ДЮСШ з шахів на міжнародному фестивалі «Київська весна» 1999 посіла 2-ге командне місце. А в 2004 році Микола Почвірний став переможцем турніру «Київська весна».

Юна шахістка Юлія Осьмак — вихованка тренера з шахів Бородіна Леоніда Леонідовича — переможниця багатьох міських та всеукраїнських змагань: вона посіла 5-те на першості світу в 2007 році, 2-ге місце на першості Європи в 2008-му, а в 2010-му зайняла 2-ге місце на Чемпіонаті Європи в Батумі серед юнаків та дівчат; у жовтні 2011 року Юля стала чемпіонкою світу в Греції серед дітей до 12 років.

З 1959 року старшим тренером з шахів працював заслужений тренер України Левін Наум Львович. Його учнями були майстер спорту Леонід Гофштейн — срібний призер першості СРСР, Володимир Соколов — чемпіон України і бронзовий призер юнацького чемпіонату СРСР, Вікторія Артамонова — чемпіонка України і призерка першості СРСР. Вихованець Левіна Н.Л. — Золотницький Ігор Романович — став чемпіоном України серед юнаків, працював у Палаці з 1974 року. У гуртку з шахів працюють два тренери: доктор економічних наук Рудченко Олександр Юрійович (з 1979 року) і майстер ФІДЕ Бородін Леонід Леонідович (з 2000-го).

У 1965–1998 роках старшим тренером-викладачем з шашок працював заслужений тренер України Вайсер Володимир Давидович. Він виховав цілу плеяду молодих гросмейстерів та майстрів спорту СРСР (понад 30!). З 1987 року і до сьогодні юних шашистів навчає заслужений тренер України вищої категорії Гаптаренко Анатолій Іванович.

У 1984 році в шахово-шашковому клубі було відкрито новий гурток — гра в го. Го — одна з найскладніших і глибоких стратегічних настільних ігор світу. Вона з’явилася приблизно 4000 років назад у Китаї, а наприкінці ХІХ ст. прийшла в Європу. В Україні відкрита федерація гри в го. Тренерами у відділенні працювали Плющ Юрій Миколайович (з 1985 до 2010 року), Горбунова Єлизавета Володимирівна (2003–2009), Тищенко Віктор Іванович (1994–2007).
Сьогодні у відділенні гри в го працюють тренери-викладачі Гальченко Григорій Михайлович (з 2007), Симоненко Вікторія Валеріївна (з 2009), Чечулін Сергій Георгійович (з 2010).

Хоча гурток з гри в го відкрився в клубі порівняно недавно, він має своїх і прихильників, і призерів, і навіть переможців. У 1989 році Іван Небильцов посів 2-ге місце на першості Європи серед юнаків. У 1990 році Ігор Загородній на чемпіонаті світу зайняв 9-те місце. У 1995 році Дмитро Лисюк став переможцем чемпіонату Європи. Ліза Горбунова в 1997, 1998, 1999 та 2000 роках ставала абсолютною чемпіонкою України серед жінок. Михайло Гальченко в 2003 році став бронзовим призером чемпіонату Європи. Микола Глущенко в 2000 році посів 2-ге місце на першості Європи, а в 2001 — 3-тє місце. Марія Захарченко була чемпіонкою України в 2006, 2007 та 2008 роках, виборола 1-ше місце на 51-му Європейському го-Конгресі в парі з тренером Плющем Ю.М.; на чемпіонаті Європи в 2008 році ця пара посіла 3-тє місце, а на 19-му чемпіонаті світу серед пар — 4-те місце. У 2011 році чемпіонкою України стає Вікторія Корсак, вихованка тренера з гри в го Гальченка Григорія Михайловича.

У шахово-шашковому клубі з початку цього року займається приблизно 300 учнів. Усі вони прагнуть досягти високих результатів на першостях і чемпіонатах України, Європи і світу. А тренерський колектив продовжує справу та традиції клубу, кожен викладач постійно працює над підвищенням своєї кваліфікації і намагається виховувати лише переможців змагань і турнірів.

 

Останні результати змагань

Шашки
12–20 березня 2011 року в шахово-шашковому клубі КПДЮ проходив чемпіонат України з шашок-64 серед юніорів та молодших кадетів. Вихованка тренера з шашок Гаптаренка Анатолія Івановича Оля Чечко стала бронзовою призеркою чемпіонату.

Гра в го
5–6 лютого 2011 року в шахово-шашковому клубі КПДЮ проходив парний чемпіонат Українки з гри в го, який виграла вихованка тренера Гальченка Григорія Михайловича — Вікторія Корсак зайняла 1-ше місце.

26–27 березня 2011 року в шахово-шашковому клубі КПДЮ проходив меморіал Тищенка Віктора Івановича (тренера-викладача з гри в го ДЮСШ КПДЮ) та друга ліга чемпіонату Києва, переможцем якого став Дмитро Русановський, вихованець тренера з гри в го Симоненко Вікторії Валеріївни.

 

Цікава ДЮСШ

Перевір себе

Шаховий кінь
На шахівниці розміщено 18 пішаків так, як показано на малюнку. Скільки знадобиться ходів конем, щоб побити всі пішаки. Нагадаємо, що кінь ходить буквою «Г», яка може бути спрямована в будь-яку сторону або може лежати.

<img src="data:image/png;base64,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 

 

Права та обов’язки вихованців ДЮСШ

 

Навчально-тренувальна робота

 

Тренерсько-викладацький склад

Лапін Вадим Олегович – тренер-викладач з шашок. Випускник ДЮСШ Палацу. Віце-чемпіон Європи з шашок. Майстер спорту. Міжнародний майстер з шашок. У Палаці працює з 2005 року.

Гаптаренко Анатолій Іванович – тренер-викладач з шашок. Випускник ДЮСШ Палацу. Майстер спорту. Заслужений тренер України. Суддя міжнародної категорії. У Палаці працює 26 років.

Кондратенко Любов Василівна– тренер-викладач з шашок. У Палаці працює з 2004 року.

Кисельов Володимир Анатолійович – тренер-викладач з вітрильного спорту. В Палаці працює 7 років. Майстер спорту. Тренер вищої категорії.

 

Вайчуліс Костянтин Костянтинович – тренер-викладач з веслування на байдарках і каное. Майстер спорту. У Палаці працює 26 років.

Завілінський Олександр Семенович – тренер-викладач з веслування на байдарках і каное. У Палаці працює 39 років.

Чулаєвський Юрій Миколайович – тренер-викладач з веслування на байдарках і каное. Заслужений тренер України. Відмінник освіти. Майстер спорту. У Палаці працює 39 років.

Кардаш Олександра Олександрівна – тренер-викладач з веслування на байдарках і каное. Випускниця ДЮСШ Палацу. Майстер спорту. Молодий педагог.

Гальченко Григорій Михайлович – тренер-викладач з гри в го. В Палаці працює 6 років.

Симоненко Вікторія Валеріївна – тренер-викладач з гри в го. Випускниця ДЮСШ Палацу. Майстер спорту. Молодий педагог. У Палаці працює 4 роки.

 
 

Леончук Ігор Ігорович– тренер-викладач з вітрильного спорту. Майстер спорту. У Палаці працює 20 років.

 

 

 

Умови вступу до школи

  • Навчальний рік у спортивній школі починається з 1 вересня, але ми проводимо набір у школу протягом року.

  • Зарахування до спортивної школи здійснюється на підставі заяви батьків або осіб, що їх замінюють, медичного висновку лікаря поліклініки за місцем проживання або лікаря загальноосвітнього навчального закладу про відсутність медичних протипоказань для занять.

  • Мінімальний вік дитини, що підлягає зарахуванню до спортивної школи, залежить від специфіки виду спорту.

 

Про школу відділ

 

Спортивний відділ (ДЮСШ)  — профільний структурний підрозділ позашкільного навчального закладу Київського Палацу дітей та юнацтва, який має на меті забезпечувати розвиток здібностей вихованців в обраному виді спорту, що в установленому порядку визнаний в Україні, створювати необхідні умови для гармонійного виховання, фізичного розвитку, змістовного відпочинку і дозвілля дітей та молоді, самореалізації, набуття навичок здорового способу життя, підготовки спортивного резерву для збірних команд України.

 

(для перегляду презентації, натисніть на зображення)

Завідувач відділу - Пастухова Ніна

Адреса: м.Арсенальна вул. І. Мазепи, 13, к. 321
Тел.(044) 280-21-42
www.palace.kiev.ua

 

 

kmda baner2

 

kmda baner2 (1)

 

monu